Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.04.2017, 14:23

ВМРО-ДПМНЕ: Полицијата и јавниот обвинител да преземат мерки против Максим Димитриевски

Драган Петковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција истакна дека полицијата и јавниот обвинител мора веднаш да преземат мерки против пратеникот Максим Димитриевски.

- Насилникот може да продолжи да напаѓа и физички да се пресметува со сите кои не размислуваат како него. Неколку дена претходно и претседателот на општинската организација на СДС во Куманово нападна и повреди граѓанин кој учествуваше на мирен и достоинствен протест „За заедничка Македонија“, чиј единствен грев беше тоа што си ја сака татковината и не дозволува криминалците да ја раскрчмуваат и да реализираат тирански платформи, рече Петковски.

Пратеникот Максим Димитриевски, како што нагласи, мора да одговара поради тоа што му скрши два заба на момче кое нарачало патриотска песна.

- Димитриевски нападна момче само затоа што пеело македонска народна песна. Наместо да се извини пред целата јавност и покрај кривичната, да понесе морална одговорност како сериозен политичар, како маж, тој дрско и безобразно се обидува преку соросовите медиуми да ја манипулира јавноста тврдејќи дека момчето само се повредило и си ги скршило забите, а шестмина полицајци што го нападнале со пиштоли не успеале ниту да го изгребат, потенцира Петковски.

Според него, насилството е единствениот аргумент кој СДС го користи во одбрана на намерата да ја спроведе тиранската платформа. Криминалците од СДС, како што рече, се уценети и ако не ја реализираат тиранската платформа ќе заглават по затвори.


Текстот е прочитан 578 пати.
#
Мекејн: Никому не му е во интерес да дојде до распад на Македонија
Миноски: Буџетот е ликвиден, има пари за субвенции, се чека одлуката од Уставен суд
СДСМ: Функционирањето на државниот систем никој не смее да го загрозува
ВМРО-ДПМНЕ: Со сите демократски средства ќе спречиме формирање параинституции
Трамп да ја запре започнатата интервенција во Македонија
„Алкалоид“ во првото тримесечје со раст на консолидираните продажби и нето добивка, инвестиции и 30 нови вработувања
Алтхаузер и Адеми: Кризата трае предолго и треба да се реши
За три години 1.000 пациенти снимени во ПЕТ центарот во „Аџибадем Систина“
Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
„За заедничка Македонија“: Планот нема да им успее, граѓаните ќе победат, избори ќе има

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter