Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.03.2017, 17:54

ВЧЕРАУТРО ВО АРАЧИНОВО

Од куќа украдена актовка со 120.000 евра

Од куќа во скопско Арачиново три непознати маскирани лица одзеле актовка во која имало 120.000 евра.

Како што соопшти МВР, случајот вчера изутрина во 5:15 часот телефонски го пријавил Б.С. (20) од Арачиново, кој кажал дека кражбата била извршена во куќата на неговиот татко.
Крадците влегле преку незаклучената врата и отишле во спалната соба во која спиел неговиот татко И.С. (45), го разбудиле со закана со пиштол, по што отишле во собата каде спиел Б.С. и од под креветот одзеле актовка во која имало 120.000 евра заедно со документ дека се подигнати од банка.
Парите потекнувале од продажба на недвижен имот (нива) од пред два месеци.
Полицијата извршила увид и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
Се претпоставува дека разбојниците претходно биле информирани дека нападнатиот од продажбата зел пари и дека истите ги чувал во неговиот дом, по што одлучиле да упаднат во неговата куќа и да го ограбат.
(П.А.Л.)


Текстот е прочитан 1749 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter