Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.03.2017, 13:41

LYCAMOBILE СО ПОПУСТ ДО 60% НА НАЦИОНАЛНИТЕ ПАКЕТИ

Лајкамобајл ја известува јавноста дека македонските граѓани од денес уште повеќе ќе може да ги уживаат придобивките од Лајкамобајл, со драстично намалени цени на националните месечни пакети дури до 60%.

Така, без обврски, корисниците ќе може да користат пакет со неограничени разговори и СМС пораки кон сите мрежи и неверојатни 8 GB интернет за само 384 денари месечно. Уште повеќе, пакетите на Лајкамобајл за мобилен интернет се движат од само 59 денари месечно за 1 ГБ до 249 денари месечно за дури 7 ГБ.

Дополнително, со секое надополнување на сметката корисниците ќе добијат уште 1 ГБ бесплатен интернет кој можат да го користат цел месец, додека корисниците што ќе го префрлат нивниот мобилен број во мрежата на Лајкамобајл ќе добијат 336 денари бесплатен кредит.

Со ова во моментот Лајкамобајл нуди најконкурентни цени на пазарот за мобилни комуникации, а од компанијата посочуваат дека првичните реакции од страна на корисниците се многу позитивни и не го кријат задоволството од истото.

Лајкамобајл е најголемиот мобилен виртуелен оператор во светот кој опслужува 15 милиони корисници во 21 земја, со забрзан тренд на ширење кон нови пазари.


Текстот е прочитан 1455 пати.
#
56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
ЕЛЕМ нема да бара поскапување на струјата
ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не сакаат туѓи платформи
Миноски: Нови 72 милиони евра за малите и средните бизниси
СДСМ: Мнозинската волја на граѓаните ќе се реализира во разумен момент
СДСМ: Ја осудуваме изјавата на дебарскиот градоначалник Лата
Тодоров: Вакцините се безбедни, родителите да не го одложуваат вакцинирањето
Ниски температури во цела Македонија, земјоделците стравуваат од големи штети
ММФ и Светска банка: Македонската економија е стабилна и покрај политичката криз
ВМРО-ДПМНЕ: Нема да се реализира тиранската платформа затоа што граѓаните ја осудуваат

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter