Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.02.2017, 14:05

НАЈДОБРИОТ ФУДБАЛЕР И "БУГАТИ" ВО НОВА ЉУБОВ

Кристијано Роналдо стана рекламно лице на "широн"

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, веќе има суперлуксузно "бугати" во својот богат возен парк, но тоа не му пречи да бара повеќе и повеќе.

Најдобриот светски фудбалер стана рекламно лице на својата омилена марка и дури учествуваше во тест-возењето на новиот модел "широн".
Заедно со бившиот пилот Енди Волис, тој го возеше најновиот модел, со цел да "биде тестиран и одобрен од шампион".
Волис не му даде "широн" на Роналдо веднаш, туку го испрати со зборовите:
"Дај ми ги клучевите. Ако сакаш да го задржиш, ѕвони им во 'Бугати'".
Познавајќи ја страста за коли на Роналдо, сигурно веќе го нарачал моделот.


Текстот е прочитан 783 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter