Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.03.2017, 13:40

ОТВОРЕНО ПРВОТО БИСТРО ЗА БЕБИЊА ВО ВИЕНА

Наместо дома, на кашичка и сокче во "Фреш бејби енд фемили"

"Фреш бејби енд фемили" е првото бистро кое служи храна за бебиња, а отворено е во Виена.

Во менито има регионална и сезонска храна, која не е зачинета. Многу лекари и здравствени организации советуваат на бебињата дури после првата година од животот да им се воведе храна во која има сол и индустриски шеќер. Од таа причина, посетата на ресторан со бебе помладо од 12 месеци не е едноставна.
Бистрото се наоѓа во срцето на Виена. Овој концепт е совршен за бебиња и мали деца кои треба да се навикнат да јадат цврста храна.
"Сакаме најмалите да се чувствуваат убаво и пријатно додека мама и тато пијат кафе", вели Светлана Хартиг, основач на бистро "Фреш бејби енд фемили".


Текстот е прочитан 680 пати.
#
Караѓорѓевиќ на сексуално лекување во Буљарица, Туѓман во кревет со маќеата
Филмски локации за светските патници
Нема добар секс со политички противник
Плавшиќ открива пикантерии по излегувањето од затворот во Хаг: Милошевиќ ја газеше Библијата, Караџиќ е најголемиот шкопен петел
Патуваме, уживаме и правиме пари
Пат околу светот за 80 дена со велосипед
15 минути дремка на секои 4 часа
Маша го прегази Путин
Од униформа во бикини
Бил гејтс чита, Бафет свири укулеле против стресот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter