Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.04.2017, 07:21

ИЗЛОГ

Јајце

Пишува Лејла САБИТ - Богатство во животот на секој човек или колекционер...

Богатство во животот на секој човек или колекционер.
Селско или на Фаберже.
Од фарма или на аукција.
Некому му го чува здравјето, а некому носи престиж.
Некој од продадени јајца преживува, а некој живее на висока нога.
Јајцето диктира стил.
Некому му е доволно живо јајце наутро, а некој навикнал на кавијар и шампањско.
Мало чудо кое во себе крие голема традиција и историја.
Некој го сака на чинија, некој на лице, како украс или како симбол.
Буди романтични, но и силеџиски чувства.
Некој сака да ви подари јајца, а некој да ве гаѓа со јајца.
Да ве разгалува со пиле мое, или да ве навредува со кокошко една.
За жените извор на протеини и хранлива маска, а за мажите болна тема.
Некој во животот бара влакно во јајце, а некој нема јајца да се справи со предизвиците.
Не е сe во изгледот. И кај мажот, и кај жената, и кај јајцето.
Големината може да ве излаже. Некогаш е доволна содржината.
Честит Велигден.

l.sabitvest.com.mk


Текстот е прочитан 751 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter