Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.02.2017, 09:37

ФОЛК-ПЕЈАЧКАТА АДРИЈАНА КЕШ СО ТРИ КУФЕРИ ГАРДЕРОБА ОД ТУРНЕЈАТА ВО САД

Откако ги зголемив градите, заштедив на градници

Фолк-пејачката Адријана Кеш се врати од Америка со преполни куфери. Таа вели дека купувала како никогаш досега и дека овој пат турнејата ќе ја памети по шопингот и по возењето низ САД.

Таа замина за САД заедно со колегата Спасен Сиљаноски и со музичарите Митко Бежаноски, Златко Јолаковски и Илија Тота, а настапуваа во повеќе градови, меѓу кои Чикаго, Њу Џерси, Рочестер и други.
"Толку гардероба купив, што колегите ми велеа дека треба да се вратам со брод. Дури 10 килограми имав повеќе од дозволеното во авион. Купив сè што ми беше потребно, особено долна облека. Откако направив корекција на градите, полесно ми е да си одберам долна облека. Бидејќи пушап градниците веќе не ми требаат, не трошам пари на градници. Па не за џабе ги зголемив - за полесно да ми биде. Навистина, откако ги коригирав градите, полесно си одбирам градник или, пак, воопшто не носам", вели Адријана.
Таа е позната меѓу колегите како најискусната жена-возач, не само кога патуваат низ државава туку и низ Америка.
"Кога патуваме, сите спијат, а јас возам. Конечно, сега признаа дека сум подобар шофер од нив. Колегата Спасен ми вели дека требало да се вработам во Брза помош за побрзо ги однесам пациентите во болница. Уживам во возењето, јас сум единствената пејачка што вози низ Америка", вели таа. (В.М.)


Текстот е прочитан 3099 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter