Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.02.2017, 10:21

ПО ДВЕ ГОДИНИ ОТКАКО СЕ РАЗВЕДОА

Адријана Лима му се врати на кошаркарот Марко Јариќ

Бившиот кошаркар Марко Јариќ и најпознатиот супермодел во светот, Адријана Лима, се повторно заедно, тврдат српските медиуми.

Двајцата заедно го празнувале Денот на вљубените, но и годишнината од бракот, бидејќи се венчаа на 14 февруари 2009 година, а се разведоа пред две години.
Бразилската убавица објави видео на профилот на социјалната мрежа Инстаграм во кое ќерките Валентина и Сиена $ го честитаат празникот, а потоа велат дека поздравите се и од нивниот татко Марко Јариќ.
- Те сакаме, мамо, ти си најдобрата мајка на светот. Од Валентина, Сиена и Марко - чита Валентина од картичката, која сама ја направила, а потоа Адријана Лима го прегрнува бившиот сопруг.


Текстот е прочитан 4029 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter