Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

22.12.2016, 14:27

Нови светлосни знаци на пешачките премини

Екипи од Град Скопје и од ЈП "Улици и патишта" поставуваат нови светлосни знаци на порталните столбови на градските крстосници.

Нови знаци се веќе поставени на крстосницата на булеварот ВМРО со булеварот Гоце Делчев, а замената на старите со нови знаци ќе продолжи и на улицата "Радишанска", кај ОУ "Ацо Шопов", на улицата "Московска" и на булеварот "Александар Македонски".
"Со поставувањето на новите светлосни сообраќајни знаци, ќе се овозможи поголема видливост на пешачките премини и побезбедно одвивање на сообраќајот на градските улици", велат од Град Скопје.
Нови светлосни знаци предвидено е да се постават и на улиците "Димитрие Чуповски", на пешачкиот премин кај СУГС "Јосип Броз - Тито", на пешачкиот премин кај Министерството за правда, на булеварот "Партизански одреди" (на потегот од улицата "Ацо Шопов" до улицата "Ангел Динев"), на улиците "Франклин Рузвелт", "Бутелска", "Коце Металец", како и на улицата "Индира Ганди".


Текстот е прочитан 987 пати.
#
"Паркови" подготвува извештај за секоја палма поединечно
Асфалт наместо макадам на "Наум Наумовски-Борче"
Целосна нега за стари лица во нивните домови
Низ град се слуша ѕвон, почитувај вело бонтон
335 нови кревети за студентите во "Гоце Делчев"
Ќе запре изградбата на Офицерски дом
Екобилборд ќе ја јаде прашината во Скопје
Автопералницата остана како чир на "Трета македонска бригада"
И Советот на Центар изгласа стопирање на улицата на Кеј 13 Ноември
Пролет значи нова ера

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter