Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

06.02.2017, 12:54

ОДЛИЧНА ЖУРКА НА ПОЛ ВАН ДАЈК ВО МЕТРОПОЛИС АРЕНА

Трансот е единствена терапија која ви треба

По Амстердам, а пред Малта и Буенос Аирес, германската и светска диџеј ѕвезда, Пол ван Дајк викендов направи одлична забава во скопската Метрополис арена .

Ван Дајк, еден од највлијателните луѓе во историјата на електронската музика, не доаѓа прв пат во Скопје и во Македонија.
Но, публиката забележува дека на секој негов настап тој вложува 100 отсто од себе, па како што ужива тој во работата, така чувството се пренесува кај фановите.
Затоа и е еден од милениците на Македонците. Неговиот настап се очекуваше околу полноќ, но салата уште претходно се наполни за сетот на Крис Бекер, познат артист од електронската берлинска сцена, а веќе во 1 часот наутро, Пол ван Дајк со првите звуци од диџејскиот пулт ги дигна рацете на еуфоричната публика во вис.Наградуван и признат артист, со продадени албуми во над 3 милионски примероци, Ван Дајк ги држеше на нозе обожавателите од повеќе генерации со старите хитови, како и со последните од албумот од 2015 година ЌПолитики на танцување 3 .
Германскиот диџеј-суперстар е на прва светска турнеја после незгодата која му се случи лани во САД, а датумите и впечатоците околу настапите редовно ги ажурира на својот профил на Твитер. Таму може да се забележат и пораки до фановите како ЌСекому му треба љубовЌ, ЌТрансот е единствената терапија која ви требаЌ и ЌНема стоење, само танцувањеЌ.
Загреаната атмосфера Ван Дајк, после повеќе од два часа, му ја препушти на младиот македонски диџеј Александар Галоски после речиси три часа чија кариера расте на европската сцена.

(Б. Н.)
Фото В.Тануровски


Текстот е прочитан 665 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter