Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

18.03.2017, 08:36

ПОРАДИ НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗНАЦИТЕ, СИГНАЛИЗАЦИЈАТА И НА РАМПИТЕ

Годишно по 100 железнички несреќи на македонските пруги

И железничкиот сообраќај, како и патниот, сe повеќе станува небезбеден. Според официјалните податоци на "Македонски железници", за пет години, на македонските пруги се случиле вкупно 522 несреќи, во кои загинале 67 лица, а 78 биле потешко или полесно повредени. За период од шест месеци минатата година, според дел од обработените податоци, загинале 5 лица, а со повреди се здобиле, исто така, 5 лица...

За целиот текст кликнете тука.


Текстот е прочитан 521 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter