Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.04.2017, 15:10

Разбојништво во маркет на „Жито“ во Бутел

Од продавница на Жито Маркет разбојници со закана одзеле околу 1.500 евра во денарска противвредност.

Како што соопшти МВР вчера во 20:50 часот пријавено е дека на пазарот во населба Бутел, во продавницата на „Жито Маркет“, од страна на две непознати лица, со закана со пиштол е извршено разбојништво над вработениот при што одземени се околу 90.000 денари од дневниот промет, по што лицата го напуштиле лице местото.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.


Текстот е прочитан 692 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter