Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.01.2017, 18:31

ПОП-ПЕЈАЧКАТА МЕЈС СО СЕКСИ ИЗГЛЕД

Димитар, дај и на Сара од она убавото

Поп-пејачката и член на жирито Сара Мејс, позната по модните трансформации завчера се појави во своето најсекси издание во јавноста досега.

Токму на сметка на нејзиниот интересен имиџ, често се шегува актерите Атанас и Тино. За време на едно од гласањата, Сара се мислеше дали да даде 4 или 5 поени за Сара Гигова. Во еден момент, нејзиниот свршеник, водителот Димитар Атанасовски дофрли од публиката: "Па, дај и пет поени!" На тоа Џамбазов искоментира: "Се знае кој е маж во куќата". Сара Мејс на Сара Гигова и рече дека додека пеела не и дала од она убавото, кое секогаш го чувствува додека пее. Атанас од сцената на шега искоментира: "Димитар, дај и на Сара од она убавото по дома".
Сара Мејс му го збогати настапот на Денис Димоски придружувајќи го на харфа на сцената.


ЗАВРШИ "КАСТИНГ ТАЛЕНТ ШОУ" И СЕ ИЗБРАА УЛОГИ ЗА МЈУЗИКЛОТ ПОСВЕТЕН НА ТОШЕ ПРОЕСКИ

Антониа и Денис ќе пеат во "Тајно моја"

Антониа Гиговска од Скопје и Денис Димески од Прилеп, и двајцата врни вокали, ќе ги пеат главните улоги во мјузиклот "Тајно моја", посветен на музичката легенда Тоше Проески, кој премиерно ќе се одржи на 10 март во МОБ во Скопје.

Антониа и Денис победија на суперфиналето на "Кастинг талент шоу", кое се одржа завчера во МОБ. Првото македонско талент шоу од кое се бираат улоги за домашен мјузикл, заврши успешно од повеќе причини.

Целиот текст е објавен во печатеното и електронското издание на Вест.


Текстот е прочитан 10160 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter