Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.01.2017, 13:12

Српската диџејка Шугар Лоби со настап во Прилеп

Љубителите на технозвукот ќе уживаат во настапот на белградската диџејка Шугар Лоби вечерва во клубот "Синдикат" во Прилеп.

Слаѓана Цирјак е диџејка од Белград, која настапува под името Шугар Лоби. Препознатлива е по уникатниот стил на миксање. Во почетоците на својата кариера била и организатор на многу андерграунд настани ширум Србија. Се одлучила целосно да $ се посвети на музиката, професионално, и да го претстави својот талент зад диџеј-пултот, исто колку што се посветува во креирањето своја музика во студио. Досега имала настапи во голем број клубови низ Србија и ширум Европа. Настапувала на фестивали низ Хрватска, Црна Гора, Босна, Бугарија, Полска, Германија.


Текстот е прочитан 707 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter