Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

21.03.2017, 13:47

НБА

Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен

Сан Антонио спарс се врати на победнички патеки, и тоа со победа против Сакраменто кингс на домашен терен со 118-102.

Пау Гасол со 22 поени беше најпрецизен кај домаќините, Лемаркус Олдрич забележа 18, а Паркер два помалку.
Големото трио на Кливленд кавалирс, Леброн Џејмс-Кајри Ирвинг-Кевин Лав постигна дури 101 поен, притоа носејќи му триумф на тимот на гостувањето кај Лос Анџелес лејкерс со 125:120.
Ирвинг беше најефикасен со 46 поени, Џејмс додаде 34, додека Лав 21.
Демиен Лилард имаше спектакуларна вечер во дресот на Портланд трејлблејзерс. Ол-стар бекот даде 49 поени, во победата на гости кај Мајами хит од 115:104. Бекот на гостите даде девет тројки од 12 обиди, а имаше и перфектни 12 од 12 од линијата за слободни фрлања.
РЕЗУЛТАТИ: Бруклин-Далас 104:111, Филаделфија-Бостон 105:99, Детроит-Феникс 112:95, Њу Орлеанс-Минесота 123:109, Торонто-Индијана 116:91, Мајами-Портланд 104:115, Сан Антонио-Сакраменто 118:102, Лејкерс-Кливленд 120:125.


Текстот е прочитан 492 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter