Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.04.2017, 13:32

Лажни полицајци во Охрид ограбиле албански државјани

Непознати лица кои лажно се претставиле како полицајци вчера во Охрид успеале да измамат тројца албански државјани и од нив да украдат две чанти во кои имало патна исправа, лични карти, четири мобилни телефони, 4.000 американски долари, 450.000 леки, 730 евра, 60 турски лири, 300 денари, 350 канадски долари и 10 франци.

Случајот го пријавил вчера вечер еден од оштетените.

А.Д. (32) од Тирана и С.М. (38) и Г.Г. (37) од Елбасан околу 20:10 часот се движеле по улицата „Крум Точко“ кога биле пресретнати од патничко возило „фолксваген голф 5“ со непознати регистарски ознаки. Од возилото излегле две непознати машки лица. Едното имало елек на кој пишувало полиција, а другото било вооружено. Им рекле на А.Д., С.М.и Г.Г. да легнат на земја и им извршиле претрес, по што им ги одзеле чантите и се упатиле во непознат правец.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


Текстот е прочитан 640 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter