Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.09.2016, 14:15

Уште едно ламборџини со 4 врати?

Првиот човек на Ламборџини размислува за седан. И колку и да звучи неверојатно или несвојствено за овој италијански производител на спортски автомобили, лимузина со четири врати од Ламборџини, после последниот таков модел од 2008 година, може да има, но само откако СУВ моделот Урус ќе се појави на пазарот и ќе ја зголеми продажбата на модели од овој бренд.

Иако ништо од ова не е конечно и сигурно, Доменикали вели дека е важно да се биде отворен за сите идеи.
Ламборџини уште во 2008 година во Париз претстави моделот со 4 врати, препознатлив дизајн и В10 мотор.
Сепак, тој модел не влезе во сериско производство, а на негово место дојде нов СУВ модел кој се очекува на пазарот во 2018 година.


Текстот е прочитан 2142 пати.
#
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини
"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен
"БМВ" ќе ги електрифицира сите модели до 2020 година
„Мерцедес-АМГ“ најбрзо возило со заден погон на Нирбургринг
"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"
"Ферари 250 ГТО" се продава за 52 милиони евра!

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter