Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.11.2016, 18:34

ИЗЛОГ

Промени

Пишува Лејла САБИТ - Драстични...

Драстични.
Минимални.
Козметички.
Климатски.
Политички.
На лицето.
На телото.
На косата.
Во гардеробата.
Во домот.
Во исхраната.
Во размислувањето.
Во однесувањето.
Во емоциите.
Во животот.
Во професијата.
Кај себе.
Кај другите.
Ги правиме.
Ги одложуваме.
Сами или со поддршка.
Промената може добро да ви дојде, а може и не.
Во вистински или во погрешен момент.
Од вистински или од погрешни причини, идеи и влијанија.
Покрај вистински или погрешни луѓе.
За вистинска или за погрешна цел.
Жените прво промената ја прават на косата.
Мажите пуштаат брада.
Есента знае да биде променлива.
Како крај на летото и најава за зимата.
По сладолед, во Македонија доаѓа период на вруќи костени.
Не од домашната туку од политичката кујна.
Кои не сакате да ги држите в раце, а камоли да ги вкусите.
За печените костени ќе ја почекате Нова година.
(Не) се радувате на (не) промените, или така ми се чини?

l.ѕabit@vest.com.mk


Текстот е прочитан 1277 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter