Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 13:18

Ограбена обложувалница и обид за грабеж во менувачница

Две разбојништва вчеравечер се случиле на две локации во Скопје. Според полицискиот дневен билтен, ограбена е обложувалница и извршен е неуспешен обид за грабеж во менувачница.

Околу 18 часот непознат маскиран сторител извршил разбојништво во спортска обложувалница во скопската населба Топанско Поле. Како што информира МВР, сторителот заканувајќи се со пиштол од вработениот одзел 73.000 денари по што побегнал во непознат правец.

Во 18.20 часот, пак, непознат маскиран сторител извршил разбојништво во обид во менувачница на улицата „Московска“ во Скопје.

Со закана со пиштол од вработениот побарал пари, но овој успеал да го вклучи безбедносниот аларм, по што маскираниот разбојник се откажал од намерата и побегнал.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите на двете разбојништва и за целосно расчистување на случаите.


Текстот е прочитан 896 пати.
#
Нека ми го вратат детето тие што ги штитат кучињата скитници
Куче искаса четиригодишно дете
Газда и вработен со ножици расчистувале долгови
Полицијата трага по напаѓачот на возачот на турскиот амбасадор во Македонија
Претепани тројца скопјани
Инцидент во Куманово по протестниот марш
"ДИВО НАСЕЉЕ": Обвинет не го признава Обвинителството
Кривични пријави за четири лица што фрлија Молотови коктели врз Музејот на Албанската азбука во Битола
На 20-годишник од гостиварско Ѓурѓевиште под кревет полицијата му пронашла три пиштоли
Царината откри измами и заплени девизи, фалсификати ...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter