Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

02.02.2017, 09:55

ИЗЛОГ

Развод

Пишува Лејла САБИТ - На јавната и на политичката сцена

На јавната и на политичката сцена.
За некого радост.
За некого болка.
Некој се фали.
Некој молчи.
Некој комуницира само преку адвокат или портпарол.
Разведените бараат приватност, јавноста гледа сеир.
Некој продолжува со животот.
Некој паѓа во депресија.
Некој бара нов партнер.
Некој склучува нов брак.
Некој останува сам цел живот.
Разводот го следат многу емоции, бурни реакции и новинарски екипи.
Завист, љубомора, ниски страсти и неверства.
За едната страна може да биде нов почеток, за другата може да биде крај.
Ништо не е како што изгледа.
Во животот, политиката, бракот и во разводот.
Навидум најсреќните можат да бидат несреќни.
Несреќните среќни.
Победниците губитници.
Губитниците победници.
Може да ви пресуди трета личност, карактерни разлики или невозможни барања.
Или, едноставно, љубовта се потрошила и сите интереси што ве спојувале.
Кога се затвора една врата, велат, треба да се отвори нова.
Ќе ви требаат среќа и мудрост, што и да одлучите!

l.sabit@vest.com.mk

 


Текстот е прочитан 1619 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter