Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 13:47

ИГОР ЈОСИФОВ СО МУЛТИМЕДИЈАЛЕН ПРОЕКТ ВО "МАГАЗА"

Пред Чикаго, "Континиуум" во Битола

Мултимедијалниот проект "Континуум" на уметникот Игор Јосифов викендов беше претставен во уметничката галерија "Магаза" во Битола.

"Магаза" е финалната локација од презентацијата на овој проект на македонска територија, а во април ќе биде поставен во "Дефибриллатор перформанс арт-галери" во Чикаго, САД.
"Континуум" е проект што вклучува проекција на арт-филмови и дела создадени од огнената рефлексија на хартија и на платно.
Изложбата содржи и портрети изработени од стакло и од керамика, а ќе биде отворена до сабота.


Фото: С. Апче


Текстот е прочитан 343 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter