Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.01.2017, 13:37

ЈУВЕНТУС ИЗВИСИ

Витсел за 18 милиони евра годишна плата во кинески Тијанџин

Иако веќе беше виден како нов играч на Јувентус, кинеските пари, се чини, му го променија мислењето на Белгиецот Аксел Витсел.

Тој се приклучи на групата фудбалери кои ги избраа парите пред професионалните амбиции, па белгискиот репрезентативец на првиот ден од новата година го официјализираше својот трансфер во Кина.
Веќе ексфудбалерот на Зенит потпиша четиригодишен договор со Тијанџин за плата од 18 милиони евра од сезона, што е четири пати повеќе од сумата што му ја нудеше Јувентус. Витсел во кинескиот прволигаш ќе настапува заедно со легендарниот капитен на Италија, Фабио Канаваро.
Што се однесува до Зенит, тој ќе заработи 20 милиони евра од продажбата на фудбалерот, кој во јули можеше да си замине без отштета.


Текстот е прочитан 358 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter