Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:08

3А ВРЕМЕ НА СУСПЕНЗИЈАТА ОД 15 МЕСЕЦИ

Шарапова се "убивала" од пиење

Руската тенисерка Марија Шарапова во интервју за магазинот "Вог" открива дека за време на суспензијата од 15 месеци се "убивала" од пиење.

- Изминатата година пиев алкохол како никогаш во животот. Ќе полудев доколку цело време размислував само за тенис - открива Шарапова во интервјуто во кое открива исто така дека се посветила И на јогата.
29-годишната тенисерка беше казнета поради користење на недозволената супстанца мелдониум. Првичната казна беше две години супензија, но подоцна беше намалена на 15 месеци. Шарапова на тенисот му се враќа на турнирот во Штутгарт, кој што ќе се игра од 24. до 30. април.


Текстот е прочитан 2014 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter