Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.03.2017, 18:39

СДСМ: Нови избори се обид да се продлабочи политичката криза

Демократските процеси се почнати и мнозинската волја на граѓаните преточена во 67 пратенички мандати мора што побрзо да се реализира со формирање нова реформска влада и независни демократски институции, наведуваат СДСМ во соопштение денеска во која оценуваат дека барањата за нови избори се обид да се оддолжи и продлабочи политичката криза.

- Ако сега не се почитува мнозинската волја на граѓаните, ни по нив нема да се почитува, наведуваат од СДСМ и додаваат дека јасна е определбата на граѓаните и дека треба да се дозволи брз и мирен трансфер на власта во Македонија.

Додаваат дека огромно мнозинство граѓани, околу 700.000, на предвремените парламентарни избори веќе избраа заедништво, промени, правда и живот.


Текстот е прочитан 1477 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter