Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.04.2017, 10:10

Илиоски: Ќе го извадиме на чистина СДСМ да кажат јавно кого излажале

Во дебата на Телма меѓу Зоран Илиоски член на Извршниот Коминтет на ВМРО-ДПМНЕ и Стефан Богоев претседател на СДММ, дискутирајќи за политичката криза која ја создава СДСМ, Илиоски потенцира дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите демократски можности, како што рече, да го изведеме СДС пред народот јавно да кажат кого излажале Македонците или Албанците.

Илиоски подвлече дека ако ВМРО-ДПМНЕ прифатиле тоа што СДСМ го прифатиле, тие ќе формирале Влада.

-Ако ние прифатевме кантонизација, федерализација, геноцид  што вие сте прифатиле, како што кажа вашиот лидер од Сараево, ние ќе напраевме Влада. Ние тоа не го прифативме.

Илиоски јавно преку емисијата, упати и прашање до Заев „како во време на режим тој и неговите фирми свртеле 200 милиони евра во време на режим?


Текстот е прочитан 1238 пати.
#
56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
ЕЛЕМ нема да бара поскапување на струјата
ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не сакаат туѓи платформи
Миноски: Нови 72 милиони евра за малите и средните бизниси
СДСМ: Мнозинската волја на граѓаните ќе се реализира во разумен момент
СДСМ: Ја осудуваме изјавата на дебарскиот градоначалник Лата
Тодоров: Вакцините се безбедни, родителите да не го одложуваат вакцинирањето
Ниски температури во цела Македонија, земјоделците стравуваат од големи штети
ММФ и Светска банка: Македонската економија е стабилна и покрај политичката криз
ВМРО-ДПМНЕ: Нема да се реализира тиранската платформа затоа што граѓаните ја осудуваат

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter