Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.03.2017, 14:05

УБАВИЦА ОД ТЕКСАС ГИ СОБРА СИМПАТИИТЕ НА ПУБЛИКАТА

Дестини Хукер е најсекси одбојкарка во светот

Американската одбојкарка Дестини Хукер во моментов игра за бразилскиот клуб Кампонеса Минас каде што воодушевува со играчките квалитети, но и со својот сексапил.

Искусната одбојкарка го пропатува светот играјќи во Јужна Кореја, Порторико, Италија, Русија, Кина и Бразил. За репрезентацијата на САД настапуваше во периодот од 2008 до 2012 година и на Олимписките игри во Лондон освои сребрен медал.
Во последните неколку години Дестини и се посвети на клупската кариера, а оваа 196 см висока 29-годишна одбојкарка од Тексас привлекува големо внимание со својот изглед на супермодел.
Нејзината Маршевет Хукер е спринтерка која на Светското првенство во атлетика во 2011 година се закити со злато во штафетата на 4х100 метри.


Текстот е прочитан 972 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter