Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.03.2017, 13:49

НАЈДОБРАТА СРПСКА АТЛЕТИЧАРКА ВО УЛОГА НА МАНЕКЕНКА

Ивана Шпановиќ освен на тартанот, блеска и на модните писти

Најдобрата српска атлетичарка Ивана Шпановиќ се појави како манекенка во хуманитарна модна ревија.

Ивана ја отвори манифестацијата, прошета по модната писта и доби громогласен аплауз, скоро со иста силина кога на неодамна завршеното Европско првенство во сала кое се одржа во белградска "Арена" го одбрани златото поставувајќи нов национален рекорд во скок во далечина.
Шпановиќ учествуваше на петтата модна ревија од хуманитарен карактер во организација на Ротаракт клубовите Белград-Чукарица и Белград-Балкан во познат клуб во српската престолнина.


Текстот е прочитан 1037 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter