Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.04.2017, 19:01

Богдан Илиевски: Иванов потврди дека ќе ги брани државните и националните интереси на Македонија

-По триесет и седми пат сме тука пред оваа канцеларија, која што пред некое време беше уништувана и кршена, а ние ја отворивме и украсивме со нашето знаме кое го ставивме и денеска- изјави Богдан Илиевски од иницијативата За Заедничка Македонија, вечерва од пред канцеларијата на претседателот Иванов.

-И денес и тука сме да му одадеме почит на претседателот Ѓорге Иванов кој што и вчера при средбата со Туск јасно и гласно повтори дека ќе ги брани државните и националните интереси на Македонија и нема да даде да се формира на влада која нема да се откаже од Тиранската платформа. Го охрабруваме како и секој ден и не смее да попушти ниту на еден протисок- рече Илиевски.

Во моментов граѓаните од пред канцеларијата се упатуваат кон собранието на Република Македонија, а освен во Скопје протести се одржуваат и во над 40 други градови и села ширум целата Република.


Текстот е прочитан 402 пати.
#
56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
ЕЛЕМ нема да бара поскапување на струјата
ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не сакаат туѓи платформи
Миноски: Нови 72 милиони евра за малите и средните бизниси
СДСМ: Мнозинската волја на граѓаните ќе се реализира во разумен момент
СДСМ: Ја осудуваме изјавата на дебарскиот градоначалник Лата
Тодоров: Вакцините се безбедни, родителите да не го одложуваат вакцинирањето
Ниски температури во цела Македонија, земјоделците стравуваат од големи штети
ММФ и Светска банка: Македонската економија е стабилна и покрај политичката криз
ВМРО-ДПМНЕ: Нема да се реализира тиранската платформа затоа што граѓаните ја осудуваат

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter