Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.03.2017, 13:44

Хрватската група "Елементал" во "Борис Трајковски"

Хрватската група "Елемента", в сабота, на 18. овој месец, ќе одржи концерт во спортскиот центар "Борис Трајковски".

Повод за гостување на "Елементал" во Скопје е славењето полнолетство, односно 19 години од постоењето. На концертот ќе бидат отпеани и песните од нивниот последен албум.
Концертот ќе започне во 20:30 часот. Вратите за посетителите ќе се отворат во 20 часот.
Билетите во претпродажба се во ограничен број и се по 300 денари за првите 500 купувачи. Останатите билети ќе се продаваат по цена од 400 денари. (В.М.)


Текстот е прочитан 555 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter