Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.03.2017, 14:20

ФРАНЦУСКИОТ ТИМ СЕ НАДЕВА ДЕКА ЌЕ ОДИ ВО ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Монако посакува чудо против Манчестер сити

Натпреварот меѓу Монако и Манчестер сити (20:45 ч.) ќе биде во фокусот од двата вечерашни осминафинални реванша во Лигата на шампионите.

Откако на првиот меч во Англија дуелот заврши 5:3 во корист на англискиот тим, Французите се надеваат на чудо.
Дека е можна сензација се покажа токму на таа средба, каде што Монако во два наврати водеше, но неискуството си го стори своето и му дозволи на противникот предност од два погодока.
"Средбата со Монако нема да биде решена сè до 92. и 93. минута. Во фудбалот сè е можно, на играчите им кажав дека треба да сонуваат за четврт-финалето, а потоа и кога ќе излезат на теренот, да веруваат", истакна тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола.
На вториот осминафинален реванш меч, силите ќе ги одмерат Атлетико Мадрид и Баер Леверкузен. Во голема мера работите се решени меѓу тие две екипи, бидејќи шпанскиот колектив има предност од 4:2, која беше остварена на гостувањето во Германија.


Текстот е прочитан 365 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter