Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.09.2016, 14:15

Помажествена буба за 2017

Експертите од Фолксваген неодамна направија уште еден редизајн на еден од најпопуларните модели на сите времиња - бубата.

Промените се многубројни, а критиките позитивни. Највпечатлива промена е онаа на предниот браник кој доби нов поголем отвор за воздух. што возилото го прави поатрактивен.
Со овој потег е исполнета желбата на дизајнерите оваа буба да има помажествен изглед од претходниот модел, коментираат специјализираните Интернет портали.
Нов дизајнимаат и моделите дјун и ер-лајн.
"Измените не се само од естетска природа имајќи предвид дека во овој автомобил ќе има вграден и 'блинд спот монитор', систем за предупредување на возачот за мртви агли и му го олеснува паркирањето, детектирајќи возила што се наоѓаат одзади, и по потреба автономно го запираат возилото. Во кабината е подобрен и квалитетот на материјалот, а нови бои се вградени и во внатрешноста и на каросеријата. Не треба да се заборават и бензинските ТСИ мотори од 105, 150 и 220 коњски сили, како и ТДИ дизел верзиите од 110 и 150 коњски сили", анализираат специјализираните авто-портали.


Текстот е прочитан 2472 пати.
#
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter