Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.02.2017, 19:02

МИЛАНКА РАШИЌ ПО 20. ПАТ ЌЕ ЈА КОМЕНТИРА ВО ЖИВО НАЈВАЖНАТА ФИЛМСКА НОЌ

Оскарот ми го смени животот

ТВ-авторот и водител Миланка Рашиќ (44) и оваа година ќе биде коментатор на доделувањето на оскарите, во директниот пренос на телевизија "Сител", на 26 февруари, од 23:30 ч. Рашиќ, преку својата агенција "Миракс", и годинава ги откупи ТВ-правата за емитување на преносот, кој шеста година по ред ќе го врши оваа телевизија...

За целиот текст кликнете тука.


Текстот е прочитан 1658 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter