Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

19.03.2017, 12:15

СДСМ: Програмата на новата реформска влада гарантира унитарност

Програмата на новата реформска влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните, реагира СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

- Овој документ е видлив за сите, и за домашната и за меѓународната јавност, освен за Никола Груевски и соработниците на кои не им одговара зашто сакаат да ја продлабочат политичката криза. Раководството на ВМРО-ДПМНЕ на тенок мраз сака да ги стави граѓаните и државата, само за да се заштитат од одговорност за направените криминали и затоа поттикнуваат насилства и омраза, наведува СДСМ во реакцијата.

Партијата додава дека ќе има конститутивна седница, мандат за составување Влада и нова реформска Влада на граѓаните на Македонија, а дека ВМРО-ДПМНЕ, како што наведува, се должни да ја прифатат мнозинската волја и да прифатат дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта.


Текстот е прочитан 435 пати.
#
„За заедничка Македонија“ пред штабовите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ
ЕК: Отворањето на преговорите зависи од Европскиот совет, не од нас
Регионална конференција за Балканската бегалска рута
Пратениците се вратија во собраниските клупи
Потврда од Албанија: Платформата од Тирана е масло на Еди Рама
(КОЛУМНА)Латас: Порно
На нозе и Македонците во Швајцарија
И овој викенд, наместо протести музички хепенинзи
ЕУ нуди работа за молери и камионџии од Македонија
Преспа е совршен пример на победа за одржливиот развој

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter