Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

31.03.2017, 13:11

УНИКАТЕН МАТУРСКИ ИЗГЛЕД: КАКО ДА СЕ ДОТЕРААТ МАТУРАНТИТЕ?

ЗОРАН КОСТАДИНОВСКИ-ЖОРЖ, СТИЛИСТ 

Свежи бои и разиграни дезени

Со доаѓањето на матурските вечери, секогаш владее дилемата што да се избере за софистициран, но, сепак, младешки изглед.

Стилистот Зоран Костадиновски-Жорж, менаџер на брендот "Бицијани" во Скопје", заедно со тимот, трета година по ред подготви водич за матуранти, со предлог-комбинации за повеќе различни стилови, но и совети за избор на соодветни облека, обувки и модни додатоци. За сезоната на матурски прослави, брендот презентира комбинации во кои, пред сè, доминираат свежите бои и разиграните дезени.
Силуетата ја следи линијата на телото, а боите што доминираат се сината и бежовата, дополнети со потемни нијанси и со поинтензивни тонови. Обувките се важен дел од секоја комбинација и тие ја дополнуваат приказната за младиот модерен човек, кој самоуверено ја носи облеката и наоѓа начин да го изрази својот сензибилитет преку неа. Модните додатоци, како марамчиња, вратоврски, беџови и манжетни, се неизбежни и можат да се комбинираат на безброј начини.Фото: Ани и Дими

Манекен: Димитар Амски

Фризура: "Хеар до"


Текстот е прочитан 1217 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter