Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

02.02.2017, 12:48

Што ќе гледаме оваа недела во големата сала на СЦ Јане Сандански

Оваа недела женскиот и машкиот ракометен тим на Вардар се враќаат на натпреварите во големата сала на Спортскиот центар "Јане Сандански".

Денеска (02.02.2017) со почеток од 17:45 часот, машкиот тим на Вардар се среќава со Нексе. Цената на билетот е 50 денари.
Додека пак, во сабота (04.02.2017) од 17:30 часот, женскиот тим на Вардар игра против тимот на Мец.
Сите оние кои имаат купено сезонски билети за РК Вардар, или пак Вардар ПАС можат да присуствуваат на натпреварот само со приложување на сезонската картичка.
Карти може да купите на билетарата при СЦ "Јане Сандански", секој работен ден од 10:00-18:00 часот.
За повеќе информации посетете ја нашата веб страна scjanesandanski.mk, фан-страната како Спортски центар Јане Сандански, и на инстаграм како scjanesandanski.
За повеќе информации посетете ја нашата веб страница www.scjanesandanski.mk, или следете нe на Facebook и Instagram.             
Текстот е прочитан 725 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter