Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.02.2017, 13:21

СОПРУГАТА НА СРПСКИОТ ТЕНИСЕР Е ТРУДНА

Ѓоковиќ го чека второто дете

Поранешниот најдобар светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, и неговата сопруга Јелена чекаат второт дете, соопштуваат белградските медиуми.

Ноле и Јелена во октомври 2014 година го добија првото дете, синот Стефан.
Јелена наводно неодамна била на доктор, и откако ја добила веста дека повторно е трудна, веднаш му се јавила на Ноле. Медиумите шпекулираат дека токму поради состојбата во која се наоѓа Јелена, таа не го следела Ноле на мечевите од Дејвис купот изминатиот месец.
- Драги пријатели. Со мене преживеавте многу тешки моменти во кариерата, но можам да кажам дека имам здрава љубов и дека со Јелена го чекаме нашето прво дете. Јелена е трудна - вака Ѓоковиќ се пофали на Твитер за првата бременост на Јелена, но тоа не е случај овој пат.
Следниот настап на Ѓоковиќ на тениските терени ќе биде на почетокот на март на мастерсот во Индијан Велс, по што следува турнирот во Мајами. И во двата случаји ќе ја брани титулата.


Текстот е прочитан 1713 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter