Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.02.2017, 10:03

ТАЊА "КЛАРИС" СО НОВА КОЛЕКЦИЈА ВЕНЧАНИЦИ

Раскошни невести ќе ги заменат романтичните

По спектакуларната прва колекција под новиот бренд "Кларис" лани во ноември, дизајнерката Тања Кокев најавува нова колекција венчаници - "Во шоуто", кон крајот на месецов.

"Оваа претколекција е најава за колекцијата венцаници 2017, која ќе се состои од 20 модели. Овој пат колекцијата повеќе ќе биде раскошна отколку романтична, карактеристична за 'Кларис'. Ќе доминираат тешки тантели, рачно работени, многу карнери и посложени кроеви. Боите ќе се движат од бела до капучино, со потенцирање на транспарентни делови на телото", ни изјави дизајнерката.
Креаторката изминативе две сезони ја подели својата работа на "реди ту виар" колекција, која се продава подготвена за носење, и кутур колекција, наменета за свечени прилики. (Л.С.)Текстот е прочитан 1333 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter