Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

06.02.2017, 13:06

ПРЕМИЕР ЛИГА - 24 КОЛО

Пораз на Ливерпул, четири гола на Лукаку

Екипата на Ливерпул веројатно ги загуби сите шанси да се вмеша во борбата за шампионската титула откако загуби од Хал со 2:0, во рамките на 24.коло во Премирлигата.

Тимот на Јирген Клоп игра во очајна форма, Ливерпул има само една победа на последните десет мечеви во сите натпреварувања и тоа против Плимут. На последните пет натпревари има дури четири порази. Последниот триумф на тимот на Јирген Клоп е од 31 декември. Ливерпул испадна и во Лига Купот и ФА Купот, па фановите полека го губат трпението.
Фудбалерите на Челзи сигурно чекорат кон освојување на шампионската титула откако го победија Арсенал во градското дерби со 3:1 (1:0).Интересно е што на овој меч тренерот на Арсенал, Арсен Венгер по 100- ти пат го замени Тео Волкот во премиерлигашки натпревар.
Играч на колото е Ромелу Лукаку, кој во победата на Евртон над Борнмут со 6:3 постигна четири гола и ја презеде лидерската позиција на листата на најдобри стрелци во Премиерлигата.
Резултати: Челзи - Арсенал 3:1, Кристал Палас - Сандерленд 0:4, Евертон - Борнмут 6:3, Хал - Ливерпул 2:0, Саутемптон - Вест Хем 1:3, Вотфорд - Барнли 2:1 ВБА - Стоук 1:0, Тотенхем - Мидлсборо 1:0.


Текстот е прочитан 555 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter