Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

12.01.2017, 13:37

"Планктонс" со концерт во МКЦ

Скопското трио "Планктонс" на 27 јануари ќе одржат концерт во скопскиот Младински културен центар.

Нивниот настап е во рамките на серијалот музички настапи од проектот "Млади за Скопје". Триото "Планктонс" постојат веќе две години на домашната музичката сцена. Свират рокабили музика со фанк и џез елементи. Бендот веќе работи на својот прв албум кој наскоро ќе биде промовиран. Во триото членуваат Марко Трендафиловски на тапани, Дарко Поповски свири на бас и Кристијан Караџовски на гитара. Проектот "Млади за Скопје" кој се одржува во МКЦ е организиран за промоција на младите бендови и нивната музика на домашната сцена. (А.Г.)


Текстот е прочитан 1089 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter