Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.03.2017, 13:29

Давид Темелков на турнеја со Тони Цетински

Поп-пејачот Давид Темелков ќе има турнеја низ Хрватска, заедно со неколкумина хрватски пејачи што соработуваат со дискографската куќа "Хит рекордс".

Турнејата е со наслов "Радиско срце". Почнува во април и ќе трае до мај, во 14 хрватски града. Со Давид на истата сцена ќе застане и Тони Цетински, кој неодамна одржа концерт во Скопје, како и пејачката Антонија Шола, пејачот Дамир Кеџо, групата "Радио Лукрембурф", "Правила игре" и "Буѓење". Секој концерт ќе биде забава од четири часа, велат од "Хит рекордс", а последниот ќе биде хуманитарен.
Концертите почнуваат во Бјеловар на први април, ќе продолжат во Сисак, Карловац, Пула, Риека, Загреб, а ќе завршат во Сплит. Публиката во регионот го запозна Давид на музичкиот напревар "Икс-фактор", а на концертите тој ќе ги промовира сите песни што ги има снимено на хрватски јазик.


Текстот е прочитан 4717 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter