Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

31.03.2017, 18:16

ВО КАВАДАРЦИ

Притворен тренерот по стрелаштво кој обљуби 13-годишна ученичка

Судија на претходна постапка од Судот во Велес, по сослушувањето, на Б.П. (68) од Кавадарци му одредил мерка притвор во траење од 30 дена, под сомнение дека го сторил кривичното дело полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

Како што информираа вчера од полиција, Б.П. во период од околу три месеци, во повеќе наврати, во просториите на стрелачки клуб, лоциран во подрумските простории на гимназијата "Добри Даскалов: во Кавадарци, како тренер вршел полови дејства над тринаесетгодишното девојче што посетувало часови по стрелаштво.
Случајот е документиран во полициската станица Кавадарци и е доставен до Основно јавно обвинителство Кавадарци.


Текстот е прочитан 2895 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter