Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Свет
Напад во метро во Франција, тројца ранети
Непознат напаѓач доцна синоќа отворил оган врз патниците во метро бо близина на централната станица...
За Европа: 60 свеќи за радување или 60 свеќи за тагување?
На хартија, Европа и јас сме речиси на иста возраст. Шеесетина години, токму во вистинската зрела в...
Ердоган: За мене Европа ќе биде „нацистичка“ се додека ме нарекува „диктатор“
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган порача дека ќе продолжи европските земји да ги нарекува „на...
Колку се богати француските претседателски кандидати
ФРАНЦИЈА - Францускиот Висок орган за транспарентност во јавниот живот објави податоци за имотната ...
Тилерсон лично бара Црна Гора да влезе во НАТО
САД, 23 март - Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон побара од Сенатот да го одобри приемот ...
Обновено - Петмина загинати и 40 повредени во нападот во Лондон
Пет лица загинаа во вчерашниот напад во Лондон на мостот Вестминистер во реонот на парламентот. Меѓ...
Лекс Ердоганис
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган предупреди дека Европјаните во светот нема да можат бе...
Господарите на милијардите
Основачот на "Мајкрософт", Бил Гејтс одново е на првото место на листата на најбогатите луге во све...
Кој ќе ги наследи милијардите на Рокфелер?
Откако банкарот и милијардер Дејвид Рокфелер почина на 101 година, почнаа шпекулациите што ќе се сл...
Ние сме толерантни, но не сме идиоти
ГЕРМАНИЈА, 21 март - Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел го обвини турските вл...
Брегзит почнува на 29. март
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, 21 март - Британската Влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот д...
Путин е тврд орев
САД, 20 март - Претседателот на САД, Доналд Трамп го нарече неговиот руски колега Владимир Путин "т...
Обновено - Напаѓачот на парискиот аеродром викал „Ќе умрам за Алах!“
Радикалниот муслиман кој денес нападна војници на парискиот аеродром Орли носел канта безин и викал...
Само девет дена бев дома со семејството
Роберт Карлоу, кој приватно е пензиониран канцелар за државата Тенеси и професор по право, неделава...
Големи кратења за нов правец на Америка
САД, 17 март - Белата куќа го претстави како што го нарече буџетот "Прво Америка" за федералната вл...
Холандија, ти си шампион
ХОЛАНДИЈА, 17 март - Веројатно нашата партија по трет пат ќе биде најголемата во Холандија, изјави ...
Чавушоглу и Ердоган: Европа е болна, Холандија и Германија се бандитски држави
ТУРЦИЈА, 16 март - Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу изјави дека ЕУ се распаѓ...
Во Сирија за една година убиени 652 деца
СИРИЈА, 16 март - Минатата година во војната во Сирија загинаа најмногу деца од почетокот на конфли...
Чавушоглу и Ердоган: Европа е болна, Холандија и Германија се бандитски држави
Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу изјави дека ЕУ се распаѓа и дека нема сомне...
Анкара: Апелот од ЕУ до Турција е безвреден
ТУРЦИЈА, 15 март (Дојче веле) - Турција го отфрла апелот од ЕУ за деескалација, ги замрзнува диплом...
Најголем проблем во Финска се високите плати
ФИНСКА - Финските синдикати предупредуваат дека високите плати во оваа земја претставуваат проблем ...
Заштеда или 24 милиони Американци без здравствено осигурување?
Предложената замена на законот за здравствена заштита, усвоен за време на владеењето на претходниот...
Европскиот суд дозволи забрана за носење на шамии на работно место
Судот на Европската унија ја објави својата одлука, со која се оправдува забраната воведена од стра...
Бегајќи со автобус, се забил во музички оркестар
Возач на автобус, кој ја загубил контролата врз возилото, влетал во маса народ во градот Гонаив, на...
Шведска има најдобар пасош во светот
Според најновиот извештај на консултантската куќа "Номад капиталист", според сите параметри, Шведск...
Возач на автобус усмрти 39 луѓе на Хаити
Возач на автобус, кој ја загубил контролата врз возилото, влетал во маса народ во градот Гонаив, на...
Крајно заострени односите на Холандија и Турција: Забрани, насилни протести, закани за одмазда...
По влошувањето на турско-холандските односи турскиот премиер, Бинали Јилдирим, денеска изјави дека ...
Берни Сандерс до Трамп: Имаме претседател патолошки лажго
Сенаторот од сојузната држава Вермонт Берни Сандерс го обвини американскиот претседател Доналд Трам...
Гениј, шпион, крадец...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ("Гардијан") - Можеби, сте забележале дека Путин е насекаде. Тој има војници во Ук...
Напаѓачот од Дизелдорф е Косовец со нарушено ментално здравје
Полицијата во германскиот град Дизелдорф, каде што вчера девет лица беа ранети во напад со секира н...
Целосно ќе се урниса безбедноста на САД
САД, 10 март - ЦИА соопшти дека Американците треба да бидат загрижени откако "Викиликс" објави неко...
Путин со поезија честиташе 8-ми Март
РУСИЈА, 9 март - Владимир Путин на Русинките вчера им го честиташе Меѓународниот ден на жената со п...
Руси, помагајте, ме трујат !
Дека Хаг упорно одбивал адекватно да го лечи поранешниот претседател на Југославија, потврдува и пи...
Меркел е за ЕУ во две брзини
Германската канцеларка Ангела Меркел е меѓу европските лидери кои не ја исклучуваат идејата за "Евр...
Плејбој зајачица обвинета дека шпионирала за Путин
Манекенката, водителка и Плејбој зајачица, Викторија Бонја била задржана на аеродромот во Лос Анџел...
ФБИ: Обама не го прислушкувал Трамп
САД, 7 март - Директорот на ФБИ, Џејмс Комеј, ги отфрли тврдењата на претседателот на САД, Доналд Т...
Нетанјаху ќе го убедува Путин да не пушта ирански војници во Сирија
ИЗРАЕЛ - На претстојната средба со Владимир Путин, израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ќе се оби...
„Пежо-Ситроен“ го купи „Опел“
Француската групација „Пежо-Ситроен“ (ПСА) денеска соопшти постигнала договор со американската комп...
СЗО: Годишно умираат 1,7 милиони деца поради загадување на животната средина
СЗО соопшти дека 1,7 милиони деца годишно умираат поради загадување на животната средина, вклу...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter