Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.03.2017, 14:02

СОРАБОТКА НА "САУНД МЕСИНЏЕР" И НА БРАЗИЛСКИТЕ МУЗИЧКИ ПРОДУЦЕНТИ ХАДСОН ЛЕИТЕ И ТАЈЛЕСОН ПАБЛО

Симона и Ерик Фокс со ремикс на "Сакај ме"

Од вчера е во етерот ремиксот на песната "Сакај ме" на "Саунд месинџер", односно на Симона Попоска и диџеј Ерик Фокс.

Ова е првата песна со која се прослави овој бенд и нивни најголем хит од пред четири години, за кој е снимен и видеозапис. Синглот доживеа свое реиздавање и ексклузивно е направен од едни од најпознатите диџеи и продуценти во Бразил и во Јужна Америка - Хадсон Леите и Тајлесон Пабло. Тие имаат ремиксувано повеќе од 200 песни на познати светски изведувачи, како: Селена Гомез, Ален Валкер, Селин Дион, Антонија, диџеј Лајла, Џастин Бибер и многу други.
Од целиот репертоар на нивни авторски песни, на продуцентите најмногу им се допаднала оваа песна и оттаму инспирацијата за ремикс во две верзии - радиска и клупска. Ремиксот веќе ја доживеа својата промоција во Бразил, а вчера и во Македонија. (В.М.)


Текстот е прочитан 982 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter