Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.09.2016, 14:14

Пежо најавува шоу со новите кросовери за автосаемот во Париз

Автомобилскиот гигант Пежо најави дека на овогодишниот автосаем во Париз ќе има невиден перформанс со обновената дивизија на своите кросовер возила.

Главната улога во шоуто ќе ја имаат моделите 3008, 5008 и редизајнираниот 2008.
Популарноста на кросовер/СУВ моделите вртоглаво расте, а одговорот на Пежо на зголемената побарувачка за такви возила е токму неговата дивизија на пофункционални и попрактични возила кои одлично се прилагодуваат и во урбани, но и надвор од урбани средини.
Моделите 5008 и 3008 ја делат истата модуларна ЕМП2 платформа, а дизајнот се надоврзува на актуелната линија на Пеугеот моделите. Кабината на поголемиот модел е проектирана за сместување на седум патници, при што седиштата во вториот и третиот ред се меѓусебно раздвоени и можат да се соборуваат независно.
Покрај овие два модела, Пежо во Париз ќе го го изложи и редизајнираниот 2008, како и патнички модели 108, 208, 308 и 508.
Автосаемот во Париз ќе биде отворен од први до 16 октомври.


Текстот е прочитан 2238 пати.
#
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter