Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

06.02.2017, 10:15

ВМРО-ДПМНЕ: Стоп за манипулациите и деструкциите

ВМРО-ДПМНЕ смета дека по обелоденувањето на информациите за тоа како точно Сорос ги финансира неговите, како што велат од партијата, платеници, узурпираните невладини од т.н. граѓански сектор во Македонија се веќе прочитана книга и оти конечно паднале маските во Македонија. Потенцираат дека е време за десороизација и запирање на деструкциите и манипулациите.

- Преку директен и брутален напад на секоја мисла различна од нивната матрица, СДСМ и Сорос се посветени и добро платени за мисијата за уништување на демократијата во Македонија и сузбивање на секое мислење кое соросовите инсталации ќе го проценат како неподобно. Невладината пешадија од киднапираниот и злоупотребен граѓански сектор од страна на Сорос во политички цели и за корист на СДСМ, и во Македонија и насекаде на планетата има ист начин на делување. Агресија, антидемократија и обиди за насилно рушење на власт избрана од мнозинството граѓани, се вели во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

Притоа во него се додава дека во САД стотици демонстранти биле приведени и им се закануваат драконски казни за нивното учество во вандалските протести, додека, како што велат од ВМРО-ДПМНЕ, во Македонија шарените платеници на Сорос/СДСМ повредиле речиси 50 полицајци, но дека „насилниците на опозицијата кои наводно протестирале за еднаквост и правда, бегаат од одговорноста и законските казни за сите вандалски чинови кои ги сторија за време на дивеењето низ Македонија“.

При тие протести, се вели во соопштението, биле уништувани и палени споменици на културата, државен имот и била нанесена штета од повеќе стотици илјади евра, само затоа што невладините на Сорос ималеа зададена задача да одиграат во корист на СДСМ.

- СДСМ/Сорос во Македонија го урнисаа граѓанскиот сектор создавајќи мрежа на марионетски невладини организации кои се слепи послушници на наредбите кои ги добиваат со цел креирање тензии и зголемување на влијанието на Сорос во државата, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Додаваат и дека таквиот начин веќе не поминува и оти е време за десоросоизација бидејќи македонскиот народ на изборите на 11 декември им кажал „Не“ на деструкцијата и манипулациите.


Текстот е прочитан 960 пати.
#
Проф. д-р Гордана Силјановска: Тиранската платформа е неуставна и води кон федерализација на државата
Младите генерации излегоа „За заедничка Македонија“ (Фото)
ИЛИЕВСКИ: Загрижени родители храбро излегоа за иднината на Македонија
Претседателе, „За заедничка Македонија“ е со Вас
Во живо - „За заедничка Македонија“ 25-ти ден за унитарна Македонија
ВМРО-ДПМНЕ: СЈО ги бие битките на Заев
Постигнат договор за Комисијата за прашања на изборите и именувањата
Анкета на ИПИС: Изборите не ја решиле кризата, потребни се нови
Нови истраги на СЈО, медиумите ги спуштија камерите
Нов повик од Вашингтон да се испита работата на амбасадата во Скопје

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter