Македонија Култура Скопје Живот Спорт Свет Калеидоскоп Култура свет
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:10

ДВОКРАТНИОТ СВЕТСКИ ШАМПИОН Е НОВ АМБАСАДОР НА МЕКЛАРЕН

Мика Хакинен се врати во формула 1

Двократниот светски шампион Мика Хакинен се враќа во тимот на Мекларен, со кој во 1998 и 1999 ги освои и двете титули во кариерата.

Финецот ќе биде новиот амбасадор на британскиот тим, за кој учествуваше во 130 Гран При натпреварувања меѓу 1993 и 2001 година и освои 20 од нив. На 33 години тој се повлече од Формула 1, но е подготвен повторно да работи во карванот и тоа директно со извршниот директор Зак Браун
- Отсекогаш сум го чувствувал тимот на Мекларен како мое семејство. Така сега можам да кажам дека се враќам дома. Последните години беа многу тешки за сите во тимот и разбирам дека има луѓе кои тешко ги поднесуваат неуспесите и годините без титула и победи - изјави Мика Хакинен.
Текстот е прочитан 948 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter