Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.02.2017, 23:09

Искрено со Весна Бејби Петрушевска: Депресијата е најжестоката битка во животот

Актерка, писателка, мајка, домаќинка или Кирил, Мина, театар, книга, стендап, љубов, живот... Сето ова се улоги на Весна Петрушевска, и во која од нив да ѕирнеш, пронаоѓаш нешто за воодушевување.

Ако речеш театар - тоа е 150-тата изведба на "Госпоѓа министерка" или "Брачна игра", ако кажеш мајка - ги гледаш Кирил и Мина како растат под нејзина закрила, ако речеш, пак, жена - гледаш колку е ранлива под маската на "челична", до степен на два обида за самоубиство. Да, тоа го откри во својата прва автобиографска книга "Трофеј", и ги шокираше сите. Бидејќи никој не знае што носи иднината, со Весна разговаравме отворено на тема минато и сегашност, за она што неа секогаш ја прави актуелна...

За целиот текст и за фотографиите кликнете тука.

Весна Миленковска


Текстот е прочитан 6794 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter