Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.06.2016, 23:44

Гламур

Актерот Антон Јелчин од "Ѕвездени патеки" почина во сообраќајна несреќа

Павел Чеков замина во легендите

САД (АП) - Актерот Антон Јелчин, кој е најпознат по улогата на Чеков во филмовите "Ѕвездени патеки", почина во сообраќајна несреќа завчера утрото, соопшти полицијата. Јелчин (27) починал кога неговиот автомобил тргнал наназад, според еден полицаец од полицијата на Лос Анџелес.

Автомобилот го потиснал Јелчин до столб од цигли каде што има поштенско сандаче и ограда на дворот.
Тој на кратко излегол од автомобилот, а полицијата не соопшти зошто бил зад автомобилот кога почнал да се движи наназад.
Требало да се сретне со пријателите на проба, соопшти полицијата.
Кога не се појавил на пробата, пријателите отишле до неговиот дом и го нашле починат.
Јелчин ја започна актерската кариера како дете, со мали улоги во независни филмови и телевизиски емисии, пред да има забележителни улоги во филмови како "Алфа мажјак" и "Чарли Бартлет".
Негова најзабележителна улога е ликот на Павел Чеков во новите филмови "Ѕвездени патеки".
Јелчин е роден во Русија, а неговите родители биле професионалци во уметничко лизгање, кои се преселиле во САД кога тој бил бебе.
Претставничката на актерот, Џенифер Ален, потврди за неговата смрт и соопшти дека неговото семејство ја замолува јавноста за приватност.


Текстот е прочитан 2256 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter