Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.12.2016, 13:08

ВИСОКА ДРЖАВНА СЛУЖБЕНИЧКА ВО БРИСЕЛ ОТПУШТЕНА ОД РАБОТА ПОРАДИ НЕДОЛИЧНО ОДНЕСУВАЊЕ

Се сликала гола во канцелариите и лифтовите на белгиското МНР

БЕЛГИЈА - Вработена во белгиското Министерство за внатрешни работи е суспендирана од работа поради тоа што се сликала гола во својата канцеларија и во лифтовите од државната установа.

Актовите првпат се појавиле на една француска телевизија, во прилог за онлајн огласите на сексуални работници.
Неименуваната службеничка, која работела во Министерството шест години, тврди дека сликите се нејзина приватност и тоа нема врска со нејзината работа. Надлежните не се согласуваат со тие наводи, бидејќи на фотографиите јасно се гледа каде тие се направени.
Провокативната службеничка е обвинета за нанесување штета врз угледот на Министерството, а таа пак, обвинува за нарушување на нејзината приватност.


Текстот е прочитан 5374 пати.
#
Мајка и ќерка загинале во различни сообраќајки во рок од 30 минути
Ујгурите ги измачија научниците со Пор Бажин
Цело богатство за една вечер на островот "Срце"
Топ 5 најморничави места на светот
34.000 долари за пудинг
На Рубик му требал цел месец за да ја намести Рубиковата коцка
Брегзит, Френзит, Грекзит... А Трекзит?
Индиец не може да си најде работа оти се вика Садам Хусеин
Конфучие во комунистички целофан
Капсула со една соба е иднината на хотелите?

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter