Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.06.2016, 19:41

Гламур

ВО ЧЕСТ НА 90-ГОДИШНИОТ РОДЕНДЕН

Кралицата Елизабета Втора на насловната на "Венити фер"

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (АП) - Деведесетгодишната британска кралица Елизабета Втора е ѕвездата од насловната страница на списанието "Венити фер", со портрет што е дело на фотографката Ени Либовиц.

На фотографијата, кралицата седи со нејзините четири омилени кучиња Вилоу, Холи, Кенди и Вулкан. Фотографијата е направена во замокот "Виндзор", претходно во текот на оваа година. На друга фотографија, кралицата седи до својот 94-годишен сопруг, принцот Филип. На роденденот на кралицата, 21 април, Бакингамската палата објави уште неколку фотографии на кои таа е опкружена со своите внуци и правнуци.
Познатата фотографка Либовиц соопшти дека сите фотографии биле идеја на кралицата. Таа вели дека кралицата била навистина смирена и среќна во друштво на своето семејство.


Текстот е прочитан 1092 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter